Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Ateinančiam šildymo sezonui jau pradeda formuotis kiek mažesnės biokuro kainos
Straipsnis publikuotas 2023 m. gegužės 17 d www.iq.lt
Ateinantį šildymo sezoną biokuro kainos, tikėtina, bus mažesnės, nei 2022–2023 m. sezoną, prognozuoja biokuro birža „Baltpool“.
Biržos duomenimis, prieš 2023–2024 m. šildymo sezoną rinkoje jau formuojasi mažesnė vidutinė biokuro kaina nei ankstesnį (32 Eur/MWh).
Pasak „Baltpool“ prekybos skyriaus vadovo Vaidoto Jonučio, šiuo metu jos kritusios žemiau 19 eurų.
„Nuo naujųjų metų kaina pradėjo kristi labai stipriai žemyn: nuo 35–40 Eur/MWh ji krenta žemiau 25 Eur/MWh. Šiandien turime žemiau 19 Eur/MWh. Įprastai gegužę kainos būna mažiausios metų cikle. Dar yra tikslas parduoti pernai metų rezervus ir pradėti dirbti su naujais. Šiuo metu situacija tokia, kad kainos mažiausios“, – trečiadienį biokuro rinkos pristatymo renginyje kalbėjo V. Jonutis.
Tą birža prognozuoja remdamasi žaliavinės medienos kainomis Valstybinės miškų urėdijos aukcionuose. Pasak V. Jonučio, pagal ilgametes tendencijas pastebima, jog malkinės medienos kainos yra gana panašios į ilgalaikių biokuro sandorių kainas. Biržos ekspertas dėstė, kad ateinantį sezoną biokuras gali brangti dėl privačiuose miškuose mažėjančių kirtimų ir sustabdyto žaliavos importo iš Baltarusijos.
Be to, lėtėjanti pramonė patieks mažiau biokurui tinkamų atliekų, kainas gali kelti ir veiklą pradėsianti Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ).
„Turbūt jau niekas neabejoja, kad šį sezoną VKJ dirbs – nebent įvyks kažkokia situacija, susijusi su kritiniu gedimu ar pan. Bet pati įmonė iš principo ruošiasi rimtai dalyvauti tiek biokuro, tiek šilumos rinkoje“, – sakė V. Jonutis, pridūręs, kad biokuras galėtų brangti, jei vasarą jis per ilgai išliks pigus.
„Mažų kainų periodas vasarą siųstų tam tikrus signalus pirkėjams, kurie matydami mažas kainos nenori mokėti brangiai ilgalaikiuose sandoriuose. Tai lemia, kad vasarą ne taip intensyviai ruošiamas kuras“, – kalbėjo jis.
Skaitykite daugiau: https://iq.lt/nt-ir-energetika/ateinanciam-sildymo-sezonui-jau-pradeda-formuotis-kiek-mazesnes-biokuro-kainos/290054
Kitos naujienos
Konkursas „Lietuvos metų gaminys 2024“ Mašinų ir prietaisų pramonės grupėje tapo reikšmingas įmonės „Kalvis“ istorijai.
Renovacijos istorija Lietuvoje prasidėjo dar XX a. pabaigoje, kai pirmieji daugiabučiai buvo modernizuojami dėl prastų šilumos izoliacijos savybių.
Šilumos gamybos ir tiekimo procesams reikia daug elektros. Siekdama mažinti šilumos kainą ir naudoti tvariai pagamintą elektrą, „Kauno energija“ išsikėlė strateginį tikslą visą savo veiklai reikalingą elektrą pasigaminti pati. Įmonės pastatų stogus jau dengia nuosavos saulės fotovoltinės elektrinės, o Petrašiūnų elektrinėje pradėjo veikti organinio Renkino ciklo (ORC) principu veikianti turbina. Inovacija leis per metus sutaupyti apie 400 tūkst. eurų.