Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
AR TIESA, KAD MODERNIZUOJAMUOSE DAUGIABUČIUOSE DABAR PRIVALOMA SAULĖS JĖGAINĖ?
2020 m. rugsėjo 9 d., www.asa.lt
Klausimas: Rengiamės atnaujinti daugiabutį, bet susirinkime sužinojome, jog, jei namo plotas didesnis nei 1500 kv. metrų, būtina įrengti saulės jėgainę. Mūsų namo plotas apie 1700 kv.m ir gyventojai nesutinka mokėti už saulės jėgainę, kuri, jų nuomone, brangina modernizavimą ir neatsipirks. Ar tiesa, kad jėgainė privaloma ir kaip elgtis, jei gyventojai dėl jos nesutinka?
Atsako Valius Serbenta, Būsto energijos taupymo agentūros direktorius
Pagal naujausius reikalavimus atnaujinamuose (modernizuojamuose) didesniuose nei 1500 kv.m ploto daugiabučiuose namuose, nuo šiol bus privaloma įrengti saulės jėgaines, gaminančias elektrą namo bendrojo naudojimo reikmėms (patalpoms apšviesti ir pan.).
Reikalavimas yra įteisintas Vyriausybės nutarimu Nr. 1213, reguliuojančiu programos įgyvendinimą ir valstybės paramos teikimo tvarką, priedo punkte 3.5 (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.AE67B6739526/asr ). Jis yra privalomas, išskyrus tuos atvejus, kai elektrinei įrengti nėra techninių galimybių. Kitais atvejais paraiškos, neatitinkančios kvietime nustatytų reikalavimų, priimamos nebus.
Naujasis reikalavimas padės skatinti bendroms daugiabučio butų savininkų reikmėms panaudoti žaliąją energiją, įvertinus, kiek elektros tokioms reikmėms suvartojama per metus.
Kitos naujienos
Šaltinis: www.lrt.lt, 2023 m. rugsėjo 21 d. Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas. Kelerius metus turtas nebuvo vertinamas siekiant sušvelninti socialines koronaviruso pandemijos pasekmes, o vėliau – apsaugoti nepasiturinčius gyventojus nuo infliacijos sukeltų neigiamų pasekmių […]

Artėjant šildymo sezonui labai svarbu tinkamai jam pasiruošti. AB „Šiaulių energija“ informuoja, jog visi Šiaulių miesto bei Šiaulių rajono pastatai, kurių šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūri AB „Šiaulių energija“, yra paruošti 2023-2023 metų šildymo sezonui. O bendrijas bei namus administruojančias įmones, kurios dar nepasirūpino artėjančiu sezonu, raginame suskubti.
Seimas grąžino iki 2020 m. birželio galiojusią tvarką, kai, skiriant gyventojams šildymo ir vandens šildymo išlaidų kompensacijas ar socialinę pašalpą, vertinamas gyventojų nuosavybės teise turimas turtas.
Kada įjungti šildymą daugiabutyje – gali nuspręsti patys gyventojai. Tam reikia surinkti daugumos balsus (50 proc. + 1 gyv.) ir apie tokį sprendimą pastato valdytojas turi pranešti šilumos tiekėjui. Šis, ne vėliau kaip per 2 darbo dienas, duoda leidimą pastato valdytojui arba šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojui įjungti šildymo sistemą, jeigu tam nėra svarbių kliūčių.