Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
AR TIESA, KAD MODERNIZUOJAMUOSE DAUGIABUČIUOSE DABAR PRIVALOMA SAULĖS JĖGAINĖ?
2020 m. rugsėjo 9 d., www.asa.lt
Klausimas: Rengiamės atnaujinti daugiabutį, bet susirinkime sužinojome, jog, jei namo plotas didesnis nei 1500 kv. metrų, būtina įrengti saulės jėgainę. Mūsų namo plotas apie 1700 kv.m ir gyventojai nesutinka mokėti už saulės jėgainę, kuri, jų nuomone, brangina modernizavimą ir neatsipirks. Ar tiesa, kad jėgainė privaloma ir kaip elgtis, jei gyventojai dėl jos nesutinka?
Atsako Valius Serbenta, Būsto energijos taupymo agentūros direktorius
Pagal naujausius reikalavimus atnaujinamuose (modernizuojamuose) didesniuose nei 1500 kv.m ploto daugiabučiuose namuose, nuo šiol bus privaloma įrengti saulės jėgaines, gaminančias elektrą namo bendrojo naudojimo reikmėms (patalpoms apšviesti ir pan.).
Reikalavimas yra įteisintas Vyriausybės nutarimu Nr. 1213, reguliuojančiu programos įgyvendinimą ir valstybės paramos teikimo tvarką, priedo punkte 3.5 (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.AE67B6739526/asr ). Jis yra privalomas, išskyrus tuos atvejus, kai elektrinei įrengti nėra techninių galimybių. Kitais atvejais paraiškos, neatitinkančios kvietime nustatytų reikalavimų, priimamos nebus.
Naujasis reikalavimas padės skatinti bendroms daugiabučio butų savininkų reikmėms panaudoti žaliąją energiją, įvertinus, kiek elektros tokioms reikmėms suvartojama per metus.
Kitos naujienos

Aplinkos ministerija ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pristato Statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ įdiegtus pakeitimus, kurie sudarys galimybę klientams patogiau ir paprasčiau naudotis sistemos paslaugomis.
Kėdainiuose gyvenanti pensininkė Vanda L. šildymui netaupo – į svečius dažnai užsuka anūkės po pamokų, o ir pačiai namuose smagiau, kai nereikia stirti ir daug prisirengti. Dviejų kambarių bute gyvenanti moteris juokauja, kad, sulaukus garbaus amžiaus,
šiluma kaulų tikrai nelaužo.
Ketvirtadienį vykstančioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje saulės energetikos sektoriaus aktualijoms aptarti, aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasidžiaugė 2022 m. Europos Sajungoje įdiegta rekordine 41,4 GW saulės energijos galia ir pažymėjo, kad Lietuva taip pat neatsilieka – šiuo metu mūsų šalyje diegiami 2,5 GW atsinaujinančios energijos gamybos pajėgumai.

Nuo 2023 m. vasario 1 d. nustatyta AB „Panevėžio energija“ vienanarė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį – 8,85 ct/kWh (be PVM). Įvertinus nustatytą šilumos kainą ir geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, karštas vanduo Panevėžio miesto gyventojams kainuos 6,78 euro už kubinį metrą (be PVM). Gyventojams teikiamai šilumai ir karštam vandeniui 9 % pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas yra kompensuojamas valstybės biudžeto lėšomis.