Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
AB „Šiaulių energija“ Kuršėnuose įrengs saulės jėgainę
AB „Šiaulių energija“ 2020-04-20 d. pranešimas spaudai
Praeitą savaitę Aplinkos ministerija paskelbė skyrusi finansavimą dar penkioms centralizuoto šilumos tiekimo įmonėms iš Klimato kaitos programos atsinaujinantiems energijos (saulės energijos) ištekliams panaudoti. Tarp gavusių finansavimą – AB „Šiaulių energija“ projektas „Saulės fotovoltinės jėgainės įrengimas Tilvyčio g. katilinėje“, kurio pagrindinis tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir skatinti atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą.
Projektu numatoma ant Kuršėnų m. Tilvyčio g. katilinės pastato įrengti 50 kWp galios saulės jėgainę, kurios pagaminta elektros energija bus naudojama šilumos, skirtos miesto gyventojams ir įstaigoms, gamybai ir tiekimui. Visa nauda tenkanti iš elektros energijos gamybos saulės jėgainėje (lyginant su elektros įsigijimu iš tinklo) atiteks šilumos vartotojams.
Bendrovė naudosis Valstybės sukurtu gaminančio vartotojo modeliu ir dvipuse apskaita. Pagal šį modelį perteklinė pagaminta elektros energija bus patiekta į elektros tinklą „pasaugojimui“ ir šis kiekis vėliau galimas susigrąžinti sumokėjus nustatytą tinklų naudojimosi mokestį. Atlikti skaičiavimai, nustatant pagamintą elektros kiekį, iš karto sunaudotą elektros kiekį ir vėliau susigrąžintą elektros kiekį. Šiuo pagrindu nustatytas elektros energijos sąnaudų sutaupymas.
Projektą planuojama įgyvendinti šiemet, numatoma jo vertė – 46 tūkst. Eurų (tiksli vertė paaiškės atlikus pirkimo procedūras). Projekto atsipirkimo laikas su parama – maždaug 8 metai.
Šiuo projektu bendrovė taip pat siekia didinti centralizuoto šilumos tiekimo patrauklumą, diegiant naujausias technologijas ir renkantis novatoriškus sprendimus šilumos gamyboje.
Kitos naujienos

Aplinkos ministerija ir Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pristato Statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“ įdiegtus pakeitimus, kurie sudarys galimybę klientams patogiau ir paprasčiau naudotis sistemos paslaugomis.
Kėdainiuose gyvenanti pensininkė Vanda L. šildymui netaupo – į svečius dažnai užsuka anūkės po pamokų, o ir pačiai namuose smagiau, kai nereikia stirti ir daug prisirengti. Dviejų kambarių bute gyvenanti moteris juokauja, kad, sulaukus garbaus amžiaus,
šiluma kaulų tikrai nelaužo.
Ketvirtadienį vykstančioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje saulės energetikos sektoriaus aktualijoms aptarti, aplinkos ministras Simonas Gentvilas pasidžiaugė 2022 m. Europos Sajungoje įdiegta rekordine 41,4 GW saulės energijos galia ir pažymėjo, kad Lietuva taip pat neatsilieka – šiuo metu mūsų šalyje diegiami 2,5 GW atsinaujinančios energijos gamybos pajėgumai.

Nuo 2023 m. vasario 1 d. nustatyta AB „Panevėžio energija“ vienanarė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį – 8,85 ct/kWh (be PVM). Įvertinus nustatytą šilumos kainą ir geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas, karštas vanduo Panevėžio miesto gyventojams kainuos 6,78 euro už kubinį metrą (be PVM). Gyventojams teikiamai šilumai ir karštam vandeniui 9 % pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas yra kompensuojamas valstybės biudžeto lėšomis.