AB „Šiaulių energija“ atidaryta nauja biokuro katilinė

2024-11-21

AB „Šiaulių energija” pranešimas, 2024 m. lapkričio 21 d.

2024 m. lapkričio 20 diena AB „Šiaulių energija“ reikšminga – atidaryta nauja iki 20 MW galios biokuro katilinė. Įgyvendintas projektas žymi reikšmingą žingsnį energetikos sistemoje, užtikrinant tvaresnį, ekologiškesnį ir pigesnį šilumos tiekimą Šiaulių miesto gyventojams.

Katilinės atidaryme dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius, AB „Šiaulių energija“ valdybos nariai, projekto rangovo UAB „Montuotojas“ atstovai, kurie džiaugėsi AB „Šiaulių energija“ investicija į atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą. 

Šiaulių miesto meras išreiškė pasididžiavimą šiuo projektu, akcentuodamas jo naudą miestui: „Šiandien žengėme svarbų žingsnį link efektyvesnės ir pigesnės šilumos tiekimo sistemos. Naujoji katilinė leis sumažinti gamybos kaštus, o tai atsispindės ir gyventojų sąskaitose. Šis projektas – didelis laimėjimas Šiaulių miestui ir jo gyventojams“.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas taip pat sveikino bendrovę su reikšmingu projektu šilumos ūkiui, pabrėždamas, jog ši katilinė – vienas iš moderniausių projektų Lietuvoje.

Atidarymo metu įteikti Šiaulių miesto ir AB „Šiaulių energija“ padėkos raštai bendrovės darbuotojams, kurie savo žiniomis bei atsakingu darbu svariai prisidėjo prie Šiaulių miestui ir bendrovei reikšmingo projekto.

Katilinės statybų metu, bendrovės Pietinėje katilinėje įrengtas 15 MW biokuro katilas su 3,25 MW I laipsnio kondensaciniu ekonomaizeriu ir II laipsnio kondensaciniu ekonomaizeriu su 1,4 MW absorbciniu šilumos siurbliu. Biokuro katilas (pakura) pritaikytas deginti SM3 kokybės biokurą, gaminamą naudojant miško kirtimo ir retinimo (šviesinimo) liekanas. Oro taršos mažinimui įmontuotas elektrostatinis filtras, o išmetamų išvalytų degimo produktų sklaidos užtikrinimui H=60 m dūmtraukis su nerūdijančio plieno įdėklu.

Planuojama, jog po šio projekto gamtinių dujų poreikis Pietinėje katilinėje sumažės ir tai leis sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį vidutiniškai 7338 t CO2/metus bei padidinti atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą, kuris šilumos gamyboje sudarys virš 90 proc. Naujoji katilinė sudarys sąlygas stabiliai žemesnėms šilumos kainoms Šiaulių miesto vartotojams, vertinant ilguoju laikotarpiu.

Kitos naujienos