Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
AB „KLAIPĖDOS ENERGIJA“ JAUNIMUI PRISTATĖ EKOLOGIŠKOS ENERGIJOS KRYPTIS
2021 m. gegužės 27 d. AB „Klaipėdos energija” pranešimas.
Gegužės 26, 27, 28 dienomis Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo prieigose vyksta renginių ciklas Tvarios ateities kūrėjų laboratorija „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar realybė?“
Renginyje dalyvauja net 16 Klaipėdos miesto įmonių, verslo organizacijų, kurios dalinasi savo patirtimi, taikant gamtą tausojančias technologijas, įrenginius, darbo priemones.
Šis renginys – sudėtinė projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dalis, todėl į jį įsitraukė ir 16 Klaipėdos mokyklų, kurių moksleiviai apsilankydami Jūrų muziejuje bei virtualiu būdu dalyvavo ekoforumuose, stebėjo tiesiogines renginio transliacijas socialinių tinklų kanaluose.
Į renginį atgabenusi net šildymo trasos fragmentą ir ekspozicijoje pristačiusi centralizuotai šilumos gamybai tinkamo kuro pavyzdžius, bendrovė pristatė, kokių veiksmų energetikai imasi jau dabar, kad šildymo sektoriuje būtų mažinama klimato kaita. Pasitelkiamos technologijos, susijusios su šilumos gamyba be atviros liepsnos, naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai – jau dabar 90 proc. šilumos Klaipėdoje pagaminama iš atsinaujinančių išteklių.
Bendrovės atstovas Julius Kasnauskas, Gamybos ir aplinkosaugos skyriaus viršininko pavaduotojas, pasakojo lankytojams, kaip šiluma buvo gaminama anksčiau ir kaip bus gaminama ateityje, kai šiandienos jaunimas baigs mokytis ir taps centralizuotos šilumos vartotojais.
„Kaip paaiškėjo iš gyvų pokalbių, jaunimo žinios apie šilumos gamybą yra gana fragmentiškos. Pakviesti atspėti, koks yra mūsų bendrovės pagrindinis kuras, daugelis nurodė dyzeliną, nors bendrovėje jo sunaudojama labai mažai, iki 1 procento. Tačiau išties sveikintina, kad ir karantino metu vyksta jaunimo edukacija, nes galimybė vizualiai pateikti informaciją ir didelei auditorijai paaiškinti mūsų veiklos aspektus, pristatyti sprendimus, mažinančius šiltnamio efektą bei ekologiškos energijos gamybos kryptis, išties pasitaiko nedažnai“ – sakė Julius Kasnauskas.
Kitos naujienos
Šilumos gamybos ir tiekimo procesams reikia daug elektros energijos. Siekdama mažinti šilumos kainą ir naudoti tvariai pagamintą elektrą, „Kauno energija“ išsikėlė strateginį tikslą visą savo veiklai reikalingą elektrą pasigaminti pati.
Energijos vartojimo efektyvumo didinimas – vienas iš Europos Sąjungos prioritetų ir vienas Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų. Pagal naujos redakcijos Energijos vartojimo efektyvumo direktyvos nuostatas, kurios šiuo metu perkeliamos į Lietuvos teisės aktus, sudaryti energijos sutaupymo susitarimus netrukus privalės visos valstybės bei savivaldybių valdomos įmonės.
Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovė sako, kad šių metų šildymo sezono metu energijos – tiek elektros, tiek šilumos – kainos bus stabilios.