Mantas Paulauskas

Sukurtos forumo temos

Rodomos 4 temos - nuo 1 iki 4 (viso: 28)

2021-12-06

11:35

Mantas

LŠTA

Dėl metalo laužo

Automatizuotuose šilumos mazguose nebesandarius lituotus plokštelinius šilumokaičius tenka keisti naujais ir per ilgą laiką susikaupia nemažas kiekis naudojimui nebetinkamų šilumokaičių. Metalo laužo supirkėjai naudojimui nebetinkamus šilumokaičius superka tik juodojo metalo laužo kaina, nors jie gaminami iš nerūdijančio plieno, vario ir kt. ne juodojo metalo. Pasidalinkite prašau patirtimi, kur realizuojate naudojimui nebetinkamus lituotus plokštelinius šilumokaičius?

2021-01-11

16:48

Mantas

LŠTA

Nepriklausomų vidaus šildymo sistemų papildymo skaitikliai

Laba diena, norėjau pasiteirauti dėl skaitiklių, skirtų vidaus šildymo sistemų papildymui (toliau – Papildymo skaitikliai). Šiauliuose turime apie 300 nepriklausomų sistemų, kuriose tokie skaitikliai yra įrengti. Apie 90 iš jų įrengėme mes, tai yra šilumos tiekėjas, o likę priklauso vartotojams. Tačiau man kyla klausimas, ar tokia situacija teisinga? Niekur nerandu jokių teisės aktų, kurie įpareigotų konkrečiai tiekėją arba vartotoją Papildymo skaitiklius įrengti i…

2020-08-13

13:26

Mantas

LŠTA

Siūlomas ŠTT ir ŠP įrengimo taisyklių pakeitimas

Šilumos punktų specialistai „Danfoss“ siūlo Energetikos ministerijos tvirtinamų Šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų taisyklių pakeitimą, kurio pagrindinė esmė, kad vietoje dabar numatyto reglamentavimo, jog nepriklausomose sistemose, kai slėgių skirtumas tarp tiekiamo ir grąžinamo šilumnešių šilumos punkte viršija 0,4 MPa, reikia įrengti slėgio skirtumo reguliatorių, siūloma reguliatorius įrengti visuose šilumos punktuose. Kokios būtų nuomonės, patirtys?

2020-05-27

14:22

Mantas

LŠTA

Dėl katilo vamzdžių pakeitimo

Gal kas turi informacijos šiais klausimais: 1. norime pakeisti geresnės markės plieninius vamzdžius vandens šildymo katile. Tai ENERSTENA gamybos biokuru kūrenamas VŠK 10MW galios. Standartiniai P235GH markės plieniniai vamzdžiai išlaiko tik 2-3 šildymo sezonus; 2. planuojame pakeisti esančią dar iš tarybinių laikų termofikacinio vandens paruošimo baro įrangą. Žinau, kad Lietuvoje jau yra įgyvendinta tokių projektų.
Rodomos 4 temos - nuo 1 iki 4 (viso: 28)