Sukirto ietis dėl šildymo: vieniems – šiluma, kitiems – nuodai?

2020-11-04

Prasidėjus šildymo sezonui, ko gero, bemaž kasmet į žodžių kovą kyla centralizuoto šildymo naudotojai ir tie, kas namus šildosi kietuoju kuru. Vieni sako, kad iš kaminų virstantys dūmai ne tik turi nemalonų kvapą, kelia moralinį diskomfortą, bet ir yra kenksmingi sveikatai. Kiti atrėžia, kad turi tokią šildymo sistemą ir ja naudojasi, nes tai – įstatymais užtikrinta žmogaus teisė. Net namus kūrenant briketais ar sausomis malkomis, kivirčų išvengti sunku. Ar įmanoma išspręsti šį ginčą?

Kvėpuoja dūmais

Kraštietis Rimas kelia klausimą – centrinė valdžia svarsto siūlymus uždrausti rūkyti balkonuose, tačiau ką daryti, kai visą šaltąjį sezoną tenka kvėpuoti iš nuosavų namų kaminų virstančiais dūmais?

„Kaip apsisaugoti nuo dūmų, jei kaimynystėje yra privatūs kietuoju kuru kūrenami namai?

Prasidėjo šildymo sezonas, užkūrė krosnis, dūmai rūksta, jau nekalbant apie tai, kad negalima atidaryti langų, bet ir pro uždarus langus kambariuose tvyro dūmų tvaikas.

Gerbiamieji, kas gali padėti spręsti šią problemą? Gyvename Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje, o kaimynai Josvainių gatvės – privačių namų gyventojai. Ar yra civilizuota teisinė galimybė spręsti šią problemą?“ – teiraujasi kėdainietis.

Daugiau apie tai skaitykite Kėdainių „Rinkos aikštė” arba ČIA.

Kitos naujienos