Forumas „Saugus dujų tiekimas Lietuvoje ir ES dujų rinkos integracijos“

Data

29 spalio, 2013

Organizatorius

Lenkijos ir Estijos ambasados Vilniuje kartu su Estijos prekybos rūmais Lietuvoje, advokatų kontora Varul ir Latvijos ambasada

Vieta

Viešbutis NOVOTEL, Gedimino pr. 16, Vilnius, Lietuva

Lietuva ir jos kaimyninės šalys Baltijos regione ieško optimalių būdų siekdamos atsieti savo dujų gamybą ir perdavimo tinklus, siekiant atitikti ES III energetikos paketo tikslus. Baltijos regione yra poreikis susieti dujų perdavimo tinklus su ES tinklais ir pateikti tinkamus dujų saugojimo pajėgumus siekiant užtikrinti tinkamą regioninį energetinį saugumą ir pritraukti didžiausią ekonominę naudą visoms dalyvaujančioms šalims. Pasiekta pusiausvyra tarp SGD ir gamtinių dujų turėtų sumažinti energijos kainas ir padidinti Baltijos šalių konkurencingumą.

Dalyvauti forume kviečiami sprendimų priėmėjai ir viešojo bei privataus sektoriaus specialistai, kuriems savo profesinėje veikloje yra ypač svarbu turėti išsamią apžvalgą apie esamus ir būsimus pokyčius dujų sektoriuje Baltijos regione.

Renginio metu ekspertai iš įvairių valstybės institucijų, energetikos bendrovių ir organizacijų dalinsis savo įžvalgomis ir aptars šias temas:
• Dujų strategija ir dujų rinkos Lietuvoje
• Latvijos ir Estijos valstybės strategijas dujų sektoriuje
• Lenkijos dujų pramonė ir paslaugos bei Lenkijos perdavimo sistemos operatoriaus investavimo patirtis

Pranešimus skaitys: p. Saulius Bilys, generalinis direktorius, Amber Grid AB; Mr. Artur Wozniak, Lenkijos Gaz-System S.A. plėtros vadovas; Mr. Robert Aszkiełowicz, Lenkijos „cGAS controls" generalinis direktorius, IGG narys; p. Joachim Hockertz, Lietuvos Dujos AB, generalinio direktoriaus pavaduotojas – komercijos direktorius; p. Jurijs Spiridonovs, Latvijos ekonomikos ministerijos valstybės sekretorius; p. Jako Reinaste, Estijos ekonomikos ir susisiekimo ministerijos Energetikos rinkų vadovas.
Forumas baigsis diskusijomis, kuriems vadovaus p. Audrius Matonis, LRT TV naujienų tarnybos direktoriaus.

FORUMO PROGRAMA FORUMO PROGRAMA

Laikas: 2013 m. spalio 29 d. Pradžia 13.30 val.
Vieta: Viešbutis NOVOTEL, Gedimino pr. 16, Vilnius
Kalba: anglų
Registracija: 75 litai
Estijos prekybos rūmų Lietuvoje nariams: 55 litai

Norinčius dalyvauti prašome užpildyti Registracijos formą ir atsiųsti el. pašto adresu chamber@estcham.lt arba faksu (3705) 2780 201 iki spalio 24 d.
Daugiau informacijos apie renginį www.energyforum.lt

 

Kiti renginiai