Neverovičius: žalioji energetika yra ne problema, o sprendimas

2021-10-18

Straipsnis publikuotas 2021-10-15 d. portale delfi.lt

Europos Sąjungai išgyvenant gamtinių dujų trūkumą ir jų kainų šuolį, Bendrijos paskelbtas Žaliasis kursas ir atsinaujinanti energetika yra ne susidariusios situacijos priežastis, bet jos sprendimas, įsitikinęs prezidento patarėjas.

Po prezidento Gitano Nausėdos susitikimo su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu, Jaroslavas Neverovičius pabrėžė, kad Lietuva jau anksčiau parodė, kaip svarbu mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro iš trečiųjų šalių. „Lietuva prieš dešimtmetį jau turėjo panašią situaciją, kai šilumos kainos buvo labai aukštos dėl drastiškai pabrangintų dujų, tada mums pavyko greitai persiorientuoti į biokurą ir tokiu būdu kainos krito.

Manome, kad tai yra tam tikra analogija įvertinimui ir visai Europai Sąjungai – investuoti į atsinaujinančią energetiką, atsikratyti priklausomybės nuo iškastinio kuro, ypač to importuojamo iš trečiųjų šalių“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo J. Neverovičius. Prezidentas G. Nausėda penktadienį su D. Kreiviu ir vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite aptarė pasirengimą Europos Vadovų Tarybai (EVT), kalbėjosi energetikos kainų ir nelegalios migracijos klausimais. „Buvo išsakyta parama Europos Sąjungos vidaus rinkos stiprinimui ir integracijai, taip pat paremtume (Europos) Komisijos detalesnį įvertinimą, ar nebuvo piktnaudžiavimo atvejų Europos Sąjungos vidaus rinkoje su rezultatu prisidėti prie aukštesnių kainų“, – kalbėjo J. Neverovičius.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/energetika/neverovicius-zalioji-energetika-yra-ne-problema-o-sprendimas.d?id=88439623