Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Utenos šilumos tiekėjai šventė gražų įmonės jubiliejų
AB Utenos šilumos tinklai – specifinės paskirties įmonė, gaminanti ir tiekianti šiluminę energiją Utenos miesto įmonėms, įstaigoms ir gyventojams. Įmonės gimimo data – 1967 m., kai buvo pradėtas statyti Utenos trikotažo fabrikas, o kartu ir katilinė (vėliau tai tapo įmonės papildiniu – trikotažo katiline). Katilinėje buvo sumontuoti du garo katilai, pradėtas statyti ir trečias analogiškas garo katilas, sumontuoti katijonitiniai vandens valymo filtrai, du mazuto rezervuarai, siurblinė.
Pirmą kartą katilinė užkurta 1967 m. lapkričio 10 d. Iš pradžių buvo kūrenama malkomis, vėliau, pašildžius mazutą, nuo lapkričio 19 d., pradėta kūrenti mazutu. Buvo nutiesti pirmieji šiluminės trasos kilometrai iki Vyturių kvartalo ir 1967 m. pabaigoje šilumos energija pradėjo tekėti į Utenos trikotažo fabriką ir į porą gyvenamųjų namų Vyturių mikrorajone. 1969 m., vykdant tuometinės šalies vyriausybės nurodymą, trikotažo katilinė buvo prijungta prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos, t. y. perduota Panevėžio šilumos tinklams.
Laikraštyje "UTENIS" publikuojamas straipsnis Utenos šilumos tiekėjai šventė gražų įmonės jubiliejų.
Kitos naujienos

Prieš kurį laiką lietuvius pasiekė dar viena džiugesio nenešanti žinia – dujų kaina vėl kyla, o tai reiškia, kad namuose įsirengus dujinį šildymą pinigines teks atverti dar plačiau.

Kaunas – vienas žaliausių Lietuvos miestų, daug dėmesio skiriantis tvarių sprendimų paieškai ir įgyvendinimui. Siekiant kuo efektyviau panaudoti miesto parkų, miškų ir skverų priežiūros metu susidariusias žaliąsias atliekas, po medžių bei krūmų genėjimo atsiradusi žaliava virsta biokuru, naudojamu miesto šilumai gaminti.
Sausio 25-26 dienomis vyko Vokietijos šilumos, vėsumos ir kogeneracijos energijos efektyvumo asociacijos (AGFW) organizuotas nuotolinis seminaras, skirtas Centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sistemų vystymui. Kadangi LŠTA yra AGFW tarptautinis narys, todėl turėjome galimybę dalyvauti renginyje, kuris gali būti aktualus ir Lietuvos politikams bei valdininkams, atsakingiems už miestų šildymo planavimą bei organizavimą.