Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) ir UAB “Šalčininkų šilumos tinklai” – naujo tarptautinio projekto, vykdomo pagal ES bendrąją mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „HORIZON 2020“, partneriai
„Horizontas 2020" yra didžiausia kada nors egzistavusi ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa, kuri prisidės prie naujų mokslo perversmų, atradimų ir pasaulinio lygio naujovių, puikias idėjas iš laboratorijos perkeldama į rinką.
Pagrindinis projekto „Upgrade DH" tikslas – toliau tobulinti centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) procesus, paremiant parinktus geruosius veiklos pavyzdžius, kurie gali būti tiražuojami visoje Europoje. Geroji CŠT praktika, apimanti technologinius sprendimus, organizacinius ir finansinius modelius bei kitus aspektus bus analizuojama ir paremta projekto partnerių šalyse, o po to informacija bus platinama visoje Europoje, taip siekiant paskatinti CŠT sistemų plėtrą, gerinti jų efektyvumą ir patrauklumą.
![]() |
Tyrimui pasirinktos įvairaus klimato ir skirtingos pažangos šalys, taip siekiant efektyviau pasikeisti žiniomis, kurios padėtų spręsti dabartines CŠT vystymosi problemas ir suformuoti tolimesnio vystymosi kelius Europoje. Patirtimi dalinsis ir CŠT sistemų tolimesnio vystymo plėtrą modeliuos Bosnija ir Hercegovina, Danija, Kroatija, Vokietija, Italija, Lietuva, Lenkija, Olandija.
Net du projekto partneriai iš Lietuvos liudija apie tarptautinį pažangos, padarytos Lietuvos CŠT sektoriuje, pripažinimą. |
Šalčininkų ŠT įmonės pavyzdžiu bus ieškoma inovatyvių būdų, kaip atnaujinti ir prisitaikyti prie šiandieninių iššūkių mažosioms CŠT sistemoms.
Gegužės 3-4 dienomis Miunchene vykusiame projekto dalyvių startiniame pasitarime buvo pristatyti partneriai, apsikeista nuomonėmis dėl projekto vystymo ir sudėlioti artimiausi darbai. Lietuvos pažangą CŠT sektoriuje pristatė Valdas Lukoševičius ir Audronė Nakrošienė, o Šalčininkų aktualijas pateikė įmonės direktorius Artur Danulevič ir Elena Pumputienė. Projekto partneriai gerai įvertino Lietuvos CŠT sektoriaus pasiekimus ir sutarė jau pirmąjį išvažiuojamąjį pasitarimą surengti būtent Lietuvoje. Pažymėtina, kad tarp projekto partnerių yra ir Europos šilumininkų konfederacija "Euroheat and Power", kurios veikloje aktyviai dalyvauja ir Lietuvos šilumininkai.
Efektyviai pasinaudojus prasidedančio projekto teikiamomis galimybėmis Lietuvos šilumininkams atsiranda gera galimybė tiesiogiai susipažinti su kitose šalyse gerai užsirekomendavusiais sprendimais bei pasimokyti iš klaidų.
Kitos naujienos
Europos Komisija (EK) ragina Lietuvą spartinti atsinaujinančios energijos naudojimą ir į nacionalinę teisę perkelti Bendrijos taisykles, numatančias iki 2030 metų pasiekti bent 32 proc. energijos iš atsinaujinančiųjų išteklių dalį, pranešė EK atstovybė Lietuvoje.
Anglies dioksido (CO2) surinkimas dar ganėtinai nauja tema Lietuvos pramonės įmonėms ir kitoms įstaigoms.
Po energetikos išteklių kainų rekordų 2022-aisiais, šiemet jos laikosi gerokai žemesniame lygmenyje. Vis dėlto atsipalaiduoti ne laikas, nes rinkos yra nestabilios, o ateities sandoriai anonsuoja, kad energetikos ištekliai vėl brangs.
Vakar, gegužės 31 d. pasibaigus kvietimui daugiabučiams atnaujinti, buvo gauta arti 500 paraiškų. Preliminariais skaičiavimais bendra investicijų suma siekia apie 440 mln. eurų. Kadangi šie skaičiai ženkliai viršija kvietimui numatytą 100 mln. eurų sumą, bus taikomas konkursinis paraiškų atrankos būdas.