Slapukais vadinami informacijos elementai, perkeliami iš interneto svetainės į jūsų kompiuterio standųjį diską. Tai nedideli informacijos failai, kurie leidžia interneto svetainėms išsaugoti ir vėl pasiekti informaciją apie naudotojo naršymo įpročius. Slapukus naudoja dauguma interneto svetainių, nes jie yra viena iš daugybės priemonių, kurios padeda pritaikyti interneto turinį prie naudotojų poreikių. Slapukai leidžia interneto svetainėms teikti prie naudotojų poreikių pritaikytas paslaugas (pavyzdžiui, įsimenant prisijungimo duomenis, išlaikant pirkinius pirkinių krepšelyje arba rodant tik konkretų naudotoją dominantį turinį).
LR Vyriausybė patvirtino Nacionalinį oro taršos mažinimo planą

Balandžio 27 d. įsigaliojo Vyriausybės patvirtintas Nacionalinis oro taršos mažinimo planas. Lietuva, kaip ir kitos ES šalys, buvo įpareigota parengti ir įgyvendinti tokį strateginį dokumentą iki 2020 m. ir 2030 m. nustatytiems ES tikslams mažinant į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekį pasiekti.
Vienas iš švaraus oro priešų – tarša kietosiomis dalelėmis ir kitais pavojingais teršalais iš kietuoju kuru šildomų namų ūkių. Todėl numatoma parama kietojo kuro katilams modernizuoti ir atnaujinti, taip pat namų ūkiams prisijungti prie aplinkosauginiu požiūriu efektyvios centralizuoto šilumos tiekimo sistemos.
Daugiau informacijos Aplinkos ministerijos pranešime. Visą planą galite rasti ČIA.
AM 2019 04 29 pranešimas. Įsigaliojo Nacionalinis oro taršos mažinimo planas
Kitos naujienos
Didesnis elektros poreikis įvairiose srityse, daugiau energijos iš saulės ir vėjo, daugiau skaitmeninių sprendimų – tai tik keli iš gausybės didelių pokyčių energetikos sektoriuje.
Siekiant amortizuoti infliacijos pasekmes, mažinti skurdą ir socialinę atskirtį Vyriausybė pirmadienį patvirtino naujus socialinės paramos išmokų dydžius.
Regioninė Telšių ligoninė kartu su Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centru šildomi iš autonominės katilinės, kurioje naudojamos dujos — dabar itin brangus kuras.

Reaguodama į Rusijos invazijos į Ukrainą sukeltus pasaulinės energijos rinkos sutrikimus, Europos Komisija pristatė planą RePowerEU, kuriame numato priemones, kaip pertvarkyti Europos energetikos sistemą, kad ji nebebūtų priklausoma nuo Rusijos iškastinio kuro, kuris naudojamas kaip ekonominis ir politinis ginklas ir iš Europos mokesčių mokėtojų kasmet pareikalauja beveik 100 mlrd. eurų bei padėtų įveikti klimato krizę.