IKI ŠILDYMO SEZONO SVARBU TINKAMAI PARENGTI PASTATŲ ŠILDYMO SISTEMAS

2020-09-25

AB „Kauno energija“ 2020 09 24 pranešimas

Kaunui ir Jurbarkui šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ primena, kad iki šildymo sezono pradžios svarbu tinkamai parengti pastatų šildymo ir karšto vandens sistemas.

Kaune, Kauno rajone ir Jurbarke iš viso yra 4203 pastatai, kurių šilumos ir karšto vandens tiekimo įrenginiai privalo būti parengti šildymo sezonui. Jų šildymo ir karšto vandens sistemas prižiūrintys asmenys iki šildymo sezono privalo:

  • atlikti šilumos punktų ir vidaus šildymo sistemų hidraulinius bandymus,
  • patikrinti vamzdynų, jų atšakų, jungčių bei įrenginių būklę,
  • atlikti kitus teisės aktuose nurodytus darbus.

Juos atlikus, su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos atstovu pasirašomas pastato šilumos įrenginių parengties šildymo sezonui aktas. Tik turint šį aktą, galima įjungti šildymą pastate.

Apie pastatų parengtumą šildymo sezonui, sistemas prižiūrintys asmenys privalo pranešti ir šilumos tiekėjui.

Kaip žinome, šildymo sezoną galima pradėti, kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra žemesnė už +10° C. Ir nors už lango mus lepina dar pakankamai šilti vasariški orai, tačiau atvėsti gali bet kada. Pavyzdžiui, pernai šildymo sezonas Kaune buvo pradėtas jau spalio 3 dieną.

Atkreipiame dėmesį, kad nors oficialią šildymo sezono pradžią skelbia savivaldybės, gyventojai ir verslo organizacijos gali pradėti šildytis ir anksčiau, nepažeisdami nustatytų higienos normų.