Balandžio 21 d. ETM Virsmo salėje žaibais gros Leon Somov

Data

21 balandžio, 2023

Organizatorius

Energetikos ir technikos muziejus

Vieta

Energetikos ir technikos muziejaus Virsmo salė

Balandžio 21 d. ETM Virsmo salėje žaibais gros Leon Somov. Kuo išskirtiniai koncertai Tesla ritėmis? Štai keli įdomūs faktai:

Kaip ir kiekvienas elektros prietaisas, per daug naudojamos Tesla ritės gali perkaisti, todėl koncerto trukmė ribojama. Kaip atlikėjas žino, kada instrumentas yra prie išsikrovimo ribos? Nežino – dėl to renginys yra netipinis ne tik žiūrovui, bet ir atlikėjui.

Ar Nikola Tesla numanė, kad jo išrasta ritė bus naudojama kaip instrumentas? Ne, nes tuo metu dar nebuvo technologijų, kurios leistų Tesla rite moduliuoti natas – ritės skambesys tebuvo vienas dažnis. Tačiau pats N. Tesla naudojo mažą ritę savo pasirodymuose bandydamas žmonėms įrodyti, kad kintamoji elektros įtampa nepavojinga – tokių pasirodymų metu pats liesdavo nedidelį žaibą.

Ar koncertas gali iškrauti arba priešingai – įkrauti žiūrovų išmaniuosius prietaisus? Nuo elektromagnetinio lauko mus saugo Faradėjaus narvas. Be to, šiais laikais išmanieji prietaisai turi apsaugas, blokuojančias nereikalingus magnetinius laukus. Visgi koncertas teigiamai pakrauna klausytojus.

L. Somov „Metamorfozė“ – jau balandžio 21 d.

Bilietai – Payseroje.