Aplinkos ministerija kviečia jungtis į Darnaus vystymosi tinklą

2023-12-01

LR aplinkos ministerijos pranešimas, 2023 m. lapkričio 30 d.

Aplinkos ministerija buria socialinių partnerių ratą – Darnaus vystymosi tinklą – jungiantį darniu šalies vystymusi besidominčius institucijų, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, visuomenės, mokslo ir verslo atstovus.   

Tinklą nuspręsta burti atsižvelgus į antrojoje Lietuvos savanoriškoje darnaus vystymosi ataskaitoje pateiktas rekomendacijas dėl darnaus vystymosi valdymo tobulinimo. Subūrus tinklą bus siekiama užtikrinti nuoseklų Jungtinių Tautų darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. aktualumą ir jos tikslų įgyvendinimą.   

Nuo 2024 m. šio tinklo nariai periodiškai į savo el. pašto dėžutes gaus naujienlaiškius apie darnaus vystymosi aktualijas Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje. Taip pat diskutuosime dėl įvairių darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo veiklų ar pasiūlymų. Norintys prisijungti prie Darnaus vystymosi tinklo kviečiami užpildyti registracijos formą.   

Lietuva yra įsipareigojusi siekti visų 17 darnaus vystymosi tikslų. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas šiemet Niujorke vykusiame Jungtinių Tautų politiniame forume pristatė jau antrąją Lietuvos savanorišką darnaus vystymosi ataskaitą, kurioje įvertinta šalies pažanga 2018–2023 m. laikotarpiu. Tarptautinei bendruomenei pristatyti Lietuvos pasiekimai ir iššūkiai, kurie kyla įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus. 

Su apibendrintais ir vizualiais antrosios Lietuvos savanoriškos darnaus vystymosi ataskaitos rezultatais kviečiame susipažinti vaizdo įraše.