Aplinkos ministerija kviečia į nacionalinę klimato kaitos konferenciją: ar žydinčios pievos padės skęstančioms gatvėms?

Data

24 spalio, 2022

Organizatorius

LR aplinkos ministerija

Vieta

Konferencijos transliacija vyks nuotoliniu būdu

Aplinkos ministerija spalio 24 d. organizuoja nacionalinę klimato kaitos konferenciją „Klimato kaita ir miestai: ar žydinčios pievos padės skęstančioms gatvėms?“ ir kviečia dalyvauti savivaldybių, mokslo ir tyrimų institucijų atstovus, socialinius partnerius, visus besidominčius šia aktualia tema.

Miestų prisitaikymas prie klimato kaitos yra vienas didžiausių šių dienų iššūkių. Pasaulio mokslininkų bendruomenė sutartinai teigia, kad dėl žmonių veiklos vis sparčiau keičiantis klimatui ekstremalūs reiškiniai, tokie kaip karščio bangos, liūtys, užliejančios gatves, tampa įprastu reiškiniu. Nuo to ypač kenčia miestų gyventojai.

Konferencijoje sužinosite įdomių faktų apie klimato kaitos įtaką miestams, išgirsite, kaip ateityje keisis Lietuvos klimatas ir kokios priemonės padės prisitaikyti. Savivaldybėms pasiūlysime naudingus įrankius, projektus ir paramos galimybes, kurie padės įgyvendinti klimatui neutralios gyvensenos principus, sumažinti neigiamą klimato kaitos poveikį.

Pranešimus skaitys ir įžvalgomis dalinsis Europos Komisijos, Europos Aplinkos Agentūros, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO), Vilniaus universiteto atstovai. Svečiai dalinsis žiniomis, patirtimi ir gerąja praktika vietos, regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.

Nacionalinė konferencija vyks Vilniuje, „Radisson BLU“ viešbučio konferencijų centre. Norinčius dalyvauti kviečiame užsiregistruoti.

Negalinčius dalyvauti gyvai, kviečiame stebėti konferencijos transliaciją nuotoliniu būdu.

Šiuo renginiu pradedama Aplinkos ministerijos jau ketvirtą kartą rengiama Klimato savaitė, kuri šiemet vyksta spalio 24-30 d. Ji skirta atkreipti visuomenės, verslo ir kitų suinteresuotų grupių dėmesį į aktualiausius klimato kaitos klausimus.

Šiais metais Klimato savaitę planuoja paminėti daugiau nei 90 įstaigų, institucijų, įmonių, nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių iš 32 Lietuvos savivaldybių, aktyviausios –  Klaipėdos, Vilniaus ir Panevėžio miestų savivaldybės.

Daugiau informacijos apie Klimato savaitės renginius – portale www.klimatokaita.lt bei Aplinkos ministerijos Facebook paskyroje.