Vokietijos asociacijos AGFW INFO DIENOS

Data

25 sausio, 2023

Organizatorius

AGFW

Vieta

Online

AGFW Info dienos vyko š.m. sausio 25-26 d. nuotoliniu būdu.

Tema „Centralizuoto šilumos tiekimo plėtra ir transformacija – nuo plano iki veiksmų“. Pranešėjai iš Vokietijos ir Europos pristatė esamus ir būsimus CŠT sektoriaus pokyčius. Sektoriaus atstovai ir politikai turėjo galimybę padiskutuoti, pasikeisti nuomonėmis.

Dalyvavo Dr. Patrick Graichen, Vokietijos ekonomikos ir klimato apsaugos ministerijos valstybės sekretorius. AGFW prezidentas dr. Hansjörg Roll ir parlamento nariai aptars šildymo sektoriaus ateitį. Pranešimą taip pat skaitys Euroheat&Power direktorė Aurelie Beauvais.

Kadangi LŠTA yra AGFW tarptautinis narys, turėjome galimybę dalyvauti renginyje, kuris gali būti aktualus ir Lietuvos politikams bei valdininkams, atsakingiems už miestų šildymo planavimą bei organizavimą.

2022 rugsėjo mėnesį federalinė Ūkio ir klimato apsaugos ministerija gavo didelį vyriausybės finansavimą iškeltų užduočių vykdymui, kuris paskirstomas atskiriems projektams ir objektams. Miestai ir gyvenvietės įpareigojamos atlikti savo šilumos ūkių rekonstrukcijos planavimą ir šilumos tiekimo sistemų projektavimą. Turi būti siekiama dekarbonizuoti šilumos gamybą (sumažinti CO2 emisiją), pasiekti neutralumą klimatui, plačiau naudoti šilumos siurblius, kogeneraciją. Šalia šių temų pabrėžiama užduotis plačiau panaudoti atliekinę šilumą (išsiskyrusią kituose gamybos procesuose) ir kitas inovatyvias technologijas. Šilumos siurbliai  skatinami naudoti ne tik mažo galingumo (atskiruose objektuose), bet ir didelio galingumo (gaminant šilumą ištisiems miestų rajonams). Tikslas yra centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) sistemų neutralumas klimatui. Centralizuotai tiekiamos šilumos kiekis bendroje energetikos sistemoje turi didėti.

Webinaro santrauką rasite ČIA.

Pranešimų medžiagą rasite čia: (ATSISIŲSTI)

PROGRAMA (spausti čia)
Daugiau informacijos rasite čia: www.agfw.de/18infotag

Kiti renginiai