Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Šilumos kainos

Vidutinė šilumos kaina gyventojams (po perskaičiavimų)
atnaujinta: 2017-10-13 d.

Naujai patvirtintas šilumos kainas (su PVM) šilumos tiekimo įmonėms nuo 2017 m. spalio 1 d. dienos galima rasti čia:

Šilumos kainos nuo 2017 m. spalio 1 d.


Ankstesnių mėnesių šilumos kainų statistiką Lietuvoje galite rasti VKEKK tinklalapyje: spausti čia

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina spalio mėn. yra 4,70 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su rugsėjo mėn., didėja 2,84 proc. Per metus vidutinė šilumos kaina sumažėjo 2,89 proc. Spalį, palyginus su rugsėjo mėn., dėl pigiau įsigyto biokuro šiluma atpigo UAB „Širvintų šiluma" aptarnaujamiems vartotojams – 6,85 proc. (0,32 ct/kWh be PVM). UAB „Birštono šiluma" pradėjus taikyti Komisijos nustatytas naujas bazines šilumos kainas, vartotojams taikoma 4,12 proc. (0,20 ct/kWh be PVM) mažesnė šilumos kaina.
Grąžinus permoką už kurą, UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" aptarnaujantiems vartotojams spalio mėn., palyginus su rugsėju, šilumos kaina didėja 11,60 proc. (0,69 ct/kWh be PVM ). UAB „Fortum Joniškio energija" aptarnaujami vartotojai už šilumą moka 8,73 proc. (0,50 ct/kWh be PVM) brangiau, tai lėmė iš nepriklausomų šilumos gamintojų už didesnę kainą įsigyta šiluma, taip pat vartotojams jau sugrąžinta permoka už kurą, mažinusi šilumos kainą.

Plačiau apie šilumos kainų analizę 2017 m. spalio mėn. Lietuvos miestuose rasite  VKEKK pranešime

Gamtinių dujų kainos kitimo dinamiką (įvertinus galios ir transportavimo mokesčius) galite rasti LŠTA internetiniame puslapyje.

Silumos_kainos_2017.jpg