Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Daugiabučių namų administravimo gerinimo perspektyvos

Data: 2018-04-27
Organizatorius: LRS Seimo narys Lauras Stacevičius
Renginio vieta: LR Seimas, Lietuva

Balandžio 27 d., penktadienį, 13 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) buvo organizuojama diskusija „Daugiabučių namų administravimo gerinimo perspektyvos“. Pasak diskusijos iniciatoriaus Seimo nario Lauro Stacevičiaus, gyventojai labai dažnai į jį kreipiasi dėl to, kad susiduria su problemomis dėl daugiabučių namų administratorių veiklos ir turi įvairių klausimų dėl gyvenamųjų namų bendrijų veiklos.

Diskusijoje buvo aptarta, kaip racionaliau vykdyti daugiabučių namų techninę priežiūrą, valdyti savininkų bendrąją nuosavybę, gerinti administravimą, užtikrinant būsto savininkų interesus. Taip pat, viena iš pagrindinių diskusijos temų - gyventojų švietimas apie jų bei daugiabučių administratorių teises ir pareigas. Buvo ieškoma būdų, kaip aiškiau, konkrečiau, suprantamiau pateikti svarbią informaciją, susijusią su daugiabučiais namais.

Aplinkos ministerijos atstovai pristatė statistinius duomenis apie administratorių, bendrijų ir jungtinės veiklos sutartimi administruojamus daugiabučius namamus. Taip priminė, kad viešam derinimui pateiktas Butų ir kitų patalpų savininkų bendrijų valdymo organų, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotų asmenų ir savivaldybės vykdomosios institucijos paskirtų bendrojo naudojimo objektų administratorių veiklos, susijusios su įstatymų ir kitų teisės aktų jiems priskirtų funkcijų vykdymu, priežiūros ir kontrolės pavyzdinių taisyklių projektas, kurio tikslas -  pakeisti pavyzdines bendrosios dalinės nuosavybės valdytojų kontrolės taisykles, siekiant užtikrinti aiškesnę kontrolės tvarką ir užkirsti kelią galimai korupcijai kilti.

Diskusijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti ČIA.

IMG_0938.JPG
Diskusija „Daugiabučių namų administravimo gerinimo perspektyvos“ dalyviai

 

Grįžti į renginių sąrašą