Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Diskusijų popietė „Žvilgsnis į ateitį: kaip keisis šilumos supirkimas Kaune 2018 – 2019 metų šildymo sezono metu“

Data: 2018-04-12
Organizatorius: AB „Kauno energija“
Renginio vieta: Lietuvos energetikos instituto salėje , Lietuva

AB „Kauno energija“ organizuotame renginyje valdžios institucijų, šilumos tiekimo įmonių, nepriklausomų šilumos gamintojų bei mokslo įstaigų atstovai dalijosi savo įžvalgomis apie Lietuvos ir atskirai Kauno šilumos ūkio problemas, apie šilumos supirkimo tvarkos pasikeitimus.

Diskusijoje dalyvavęs LR Energetikos viceministras Vidmantas Macevičius pasidžiaugė, kad apskritai tokia diskusija tarp valdžios, šilumos tiekėjų ir nepriklausomų gamintojų buvo surengta ir kad Energetikos ministerija skatina visas iniciatyvas, kurios gali padėti sumažinti šilumos kainą vartotojams.


Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) narys Donatas Jasas atkreipė šilumos tiekėjų ir nepriklausomų gamintojų (NŠG) dėmesį, kad naujoji šilumos supirkimo tvarka, kuri turėjo įsigalioti šių metų gruodžio 1 d., įsigalios jau gegužę ir kad šilumos tiekėjai bei NŠG turi būti pasiruošę dirbti pagal naująją tvarką. Pagal ją šilumos supirkimo aukcionas bus organizuojamas jau 2018 m. gegužės 20 d., superkant šilumą 2018 m. birželio mėnesiui.

Daugeliui šilumos tiekėjų ir kai kuriems NŠG ši žinia buvo netikėta, tačiau komisijos narys pabrėžė, kad visi teisės aktai dėl šio pasikeitimo jau yra pasirašyti.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius bei dauguma šilumos tiekimo įmonių atstovų kėlė klausimą, kiek tvari bus naujoji šilumos supirkimo tvarka ir kiek ji leis šilumos tiekėjams vykdyti investicijas į vamzdynus, nes Europos Sąjungos paramai pasibaigus, investicijos į vamzdynus taps sunkiai beatsiperkančios, o vamzdynai sens. Visi vieningai kėlė klausimą, o kaip gyvensime toliau? Kol kas šis klausimas liko neatsakytas, tačiau tiek valdžios institucijų atstovai, tiek ir šilumos tiekėjai bei NŠG vieningai sutarė, kad gerai jau vien tai, kad jis keliamas.

Daugiau informacijos rasite čia

Grįžti į renginių sąrašą