Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

AB "Kauno energija" straipsnis "Ar galima bijoti to, ko nėra?"

2018-11-20

2018-11-19 Lietuvos nepriklausomų šilumos gamintojų asociacija išplatino savo pranešimą „Konkurencijos baimė ir kitos šilumos rinkos pabaisos“, kuriame Lietuvos šilumos tiekėjus kaltina įvairiais baimės šūkiais stojant piestu prieš konkurenciją, gąsdinant gyventojus, noru išsaugoti privilegijas, garantuotus pelnus ir metų metus nekintančias šiltnamio sąlygas.

Čia pat nepriklausomi gamintojai giriasi, neva jų investicijos į biokurą naudojančius įrenginius „tapo kirčiu „Gazpromui", „pažadino ir tuos pačius šilumos tiekėjus investuoti į biokuro katilines", „sutaupė Lietuvos gyventojams 30 mln. eurų" ir t. t. Kur gi ne!

 Kol šilumos tiekimo įmonės nebuvo pastačiusios savo biokuro katilinių, tol nepriklausomi gamintojai naudojosi tuo pačiu „Gazpromu" ir ėmė „dujinę" kainą už biokuru pagamintą šilumą. Ir būtų ėmę toliau, jei ne šilumos tiekimo įmonės, kurios pastatė savo biokuro katilines ir sumažino kainų „lubas", virš kurių nepriklausomi gamintojai pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtintą tvarką negali pakilti, jei nori, kad jų pagaminta šiluma būtų supirkta.

AB "Kauno energija" parengtas straipsnis  "Ar galima bijoti to, ko nėra?"

 

 

Grįžti į naujienų sąrašą