Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Straipsnis "Siūlo receptą šildymo sąskaitoms mažinti, tačiau ministerija – prieš"

2018-09-26

Daugybės daugiabučių gyventojai renovacijos lauks ir kelis dešimtmečius, todėl valstybė turėtų paremti šilumos punktų ir sistemų modernizavimą, idant gyventojai kuo greičiau galėtų susimažinti šildymo sąskaitas. Taip LRT.lt sako Seimo narys Virgilijus Poderys. Tačiau Aplinkos ministerija prieštarauja idėjai, nes šilumos punktų ir sistemų modernizavimas padėtų sutapyti mažiau šilumos nei kompleksinis viso namo atnaujinimas.

Lietuvoje yra apie 14 tūkst. neapšiltintų daugiabučių, aprūpinamų centralizuotai tiekiama šiluma, kuriems reikalinga kompleksinė renovacija. Nuo 2013-ųjų per metus vidutiniškai atnaujinama apie 400-500 daugiabučių, o tai reiškia, kad likusiems paramos teks laukti dešimtmečiais ar ilgiau, mažėjant ES paramai.

Energetikos specialistai sutaria: daliai gyventojų situaciją pagerinti ir šildymo sąskaitas sumažinti padėtų dalinė - šilumos punktų bei sistemų renovacija. Tačiau patys gyventojai retai ryžtasi investuoti į šilumos punktų atnaujinimą, o valstybės parama vien šilumos punktų modernizavimui nėra teikiama.

Visas Vilijos Andrulevičiūtės (LRT.lt) straipsnis "Siūlo receptą šildymo sąskaitoms mažinti, tačiau ministerija - prieš"

Šį straipsnį taip pat rasite interneto portaluose www.lrt.lt ir www.delfi.lt arba paspaudę šias nuorodas:
- https://www.lrt.lt/naujienos/ekonomika/4/227280/siulo-recepta-sildymo-saskaitoms-mazinti-taciau-ministerija-prie;
- https://www.delfi.lt/verslas/verslas/siulo-recepta-sildymo-saskaitoms-mazinti-taciau-ministerija-pries.d?id=79148529

 

 

Grįžti į naujienų sąrašą