Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Šilumos kainos biurokratijos ir populizmo pinklėse

2018-09-14

Lakoniškas „valdiškas“ pranešimas: š. m. rugsėjo 13 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau – Komisija) nustatė AB „Kauno energija“ bazinę šilumos kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 4,17 ct/kWh (be PVM), t. y. 8,3 proc. mažesnę, palyginus su dabar galiojančia (4,55 ct/kWh be PVM).

Ir Komisijos komentaras:  Komisija taip pat posėdyje konstatavo, kad ankstesniais laikotarpiais AB „Kauno energija" dėl kuro kainų ir įsigyjamos šilumos sąnaudų neatitikties vartotojams faktiškai taikytoje šilumos kainoje gavo papildomai 14 mln. 602 tūkst. pajamų, kurios bus grąžintos vartotojams, mažinant šilumos kainą ateities laikotarpiais.

 Eiliniam piliečiui perskaičius tokią informaciją, greičiausiai, turėtų kilti tokios mintys: kokia gera Komisija - atims iš monopolisto nepelnytai pasisavintus vartotojų pinigus ir dėl to sumažės šilumos kaina... Na bet galėjo tą ir anksčiau padaryti, matyt, nelabai aktyviai dirba ar panašiai.

Plačiau apie tai skaitykite LŠTA pranešime:
LŠTA pranešimas: Šilumos kainos biurokratijos ir populizmo pinklėse LŠTA pranešimas: Šilumos kainos biurokratijos ir populizmo pinklėse (18.61 KB)

Grįžti į naujienų sąrašą