Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Efektyviai turtą valdanti „Vilniaus energija“ pelnė tarptautinį įvertinimą

2016-06-09

„Vilniaus energija“ tapo pirmąja Rytų Europos bendrove, pelniusia pirmąją vietą prestižiniuose „Maintenance Excellence” techninės priežiūros meistriškumo apdovanojimuose Atėnuose, kur vyko tarptautinė konferencija „EuroMaintenance“.

diplomas2.jpgApdovanojimą, skiriamą už išskirtinius rezultatus turto priežiūros ir  fizinio turto valdymo srityje, lietuviams įteikė Europos nacionalinių techninės priežiūros asociacijų federacija EFNMS ir Salvetti fondas.

„Įdarbinę moderniausias technologijas, užtikrinome šilumos tinklo evoliuciją nuo tarybinio iki išmaniojo. Savo darbe pritaikę mūsų specialistų sukurtą unikalią metodiką, žymiai padidinome šilumos tinklo patikimumą, sumažinome nuostolius ir sukaupėme didžiulę patirtį. Ši patirtis jau yra pripažinta ir naudojama, kaip šilumos ūkio priežiūros kokybės standartas, ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos bei Rytų šalyse“, - sakė „Vilniaus energijos“ technikos direktorius Tadas Janušauskas.

Apdovanojimą pelnė „Vilniaus energijos“ įgyvendinta nauja šilumos tinklų techninės priežiūros valdymo strategija. Bendrovės specialistai sukūrė ir įdiegė unikalią fizinio turto kritiškumo vertinimo metodiką. Šilumos ūkiui buvo pritaikyta ir įdiegta GIS (geografinė informacinė sistema) ir CMMS (Kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema).

GPS įrenginiuose su įdiegta GIS visas Vilniaus miesto trasų žemėlapis matyti kaip ant delno. Sistema darbuotojams leidžia matyti detalią šiluminių trasų informaciją, į sistemą suvesti trasų techninės priežiūros duomenis, atlikti gana tikslius matavimus ir net fotografuoti. Atsiradus gedimui trasoje, šį įvykį paprasta užfiksuoti ir organizuoti darbus.„Anksčiau pildę popierinius trasų techninės priežiūros žiniaraščius, dabar visus duomenis meistrai suveda į mobilųjį GIS įrenginį. Tai ne tik pagreitina darbą, bet ir sumažina klaidų tikimybę. Įrenginys susietas su įmonės geoinformacine sistema, tad naujai įvesti duomenys iškart tampa prieinami tiek kitoms trasose dirbančioms brigadoms, tiek kolegoms biure“, - pasakojo T. Janušauskas.

„Vilniaus energija“ tapo pirmąja šilumos tiekimo įmone Europoje, įmonių turto techninės priežiūros ir eksploatacijos procesus valdanti kompiuterizuota techninės priežiūros valdymo sistema CMMS.

25 metų istoriją turinti „EuroMaintenance“ konferencija suburia technines ir mokslines bendruomenes, veikiančias turto priežiūros ir valdymo srityje. Šiemet Graikijoje įvykusioje konferencijoje dalyvavo techninės priežiūros profesionalai ne tik iš visos Europos, bet ir iš JAV, Japonijos, Kinijos, Australijos.  

Jau 14 Europos šalių aplankiusi „EuroMaintenance“ 2018 metais įvyks Frankfurte, Vokietijoje.

Daugiau informacijos: Nerijus Mikalajūnas, „Vilniaus energijos“ atstovas spaudai, + 370 685 20513, nerijus.mikalajunas@vilniausenergija.lt 

Apdovanotieji.JPG   pranes.JPG
   

 

Grįžti į naujienų sąrašą