Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Savivaldybė pažeidžia nuomos sutartį su „Vilniaus energija“, gresia tarptautinio ginčo tarp Prancūzijos investuotojo ir Lietuvos Respublikos pagilėjimas

2016-02-19

Vilniaus savivaldybė ir savivaldybės įmonė „Vilniaus šilumos tinklai“ ėmėsi veiksmų, kurie kertasi su miesto šilumos ūkio nuomos sutartimi. Tai gresia tarptautinio ginčo tarp Prancūzijos kompanijos „Veolia Group“ antrinės įmonės „Vilniaus energija“ ir Lietuvos Respublikos pagilėjimu. Ginčas praėjusią savaitę buvo užregistruotas tarptautinių investicinių ginčų arbitraže (ICSID) Vašingtone, JAV.

Paskutiniu metu savivaldybės įmonė „Vilniaus šilumos tinklai“ bando pareikalauti nuomos mokesčio už Vilniaus trečiąją termofikacinę elektrinę (TE-3), kurios nebenuomoja.

„Vilniaus šilumos tinklai“ puikiai žino, kad TE-3 nebeveikia, o „Vilniaus energija“ pasinaudojo sutartyje numatyta teise grąžinti jėgainę „Vilniaus šilumos tinklams“. Žino ir tai, kad „Vilniaus energija“ nebeįtraukia TE-3 operavimo ir amortizacijos kaštų į šiuo metu perskaičiuojamą bazinę šilumos kainą. Nepaisant to, „Vilniaus šilumos tinklai“ išrašė klaidingą sąskaitą, kuria, pažeidžiant nuomos sutartį, bandoma priversti „Vilniaus energiją“ mokėti TE-3 nuomos mokestį“,- sakė „Vilniaus energijos“ prezidentas Linas Samuolis.

„Vilniaus energija“ pasinaudojo nuomos sutartyje numatyta teise kviesti sutarties pusių susirinkimus diskutuoti ginčijamą sąskaitą ir nuosavybės perdavimą.

Ši diskusija gali būti prijungta prie kitų ginčijamų klausimų, susijusių su techninio eksperto parinkimu įrenginių įvertinimui, dėl kurio 2016 m. vasario 9 d. „Vilniaus energija“ pradėjo nuomos sutartyje numatytą ginčų sprendimo procesą.

 Savivaldybė pažeidžia nuomos sutartį su „Vilniaus energija“, gresia tarptautinio ginčo tarp Prancūzijos investuotojo ir Lietuvos Respublikos pagilėjimas  Savivaldybė pažeidžia nuomos sutartį su „Vilniaus energija“, gresia tarptautinio ginčo tarp Prancūzijos investuotojo ir Lietuvos Respublikos pagilėjimas (43.00 KB)

Grįžti į naujienų sąrašą