Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

„Vilniaus energija“ prašo savivaldybės sudaryti ginčų sprendimo grupę

2016-02-09

Vilniaus miesto savivaldybei pradėjus žlugdyti derybų procesą dėl techninio šilumos ūkio įrenginių įvertinimo, bendrovė „Vilniaus energija“ paragino sudaryti ginčų sprendimo grupę. Tokia galimybė yra numatyta šilumos ūkio nuomos sutartyje.

„Vilniaus energija“ kartu su savivaldybės įmone „Vilniaus šilumos tinklai“ kelis mėnesius ruošė bei derino dokumentus, būtinus organizuoti techninės įrenginių būklės ekspertizės pirkimo procedūras. Paskutinę minutę savivaldybė informavo bendrovę, kad kardinaliai keičia nuostatas, dėl kurių Vilniaus miesto šilumos ūkio nuomotojas ir nuomininkas jau buvo sutarę. 

„Iš visų nuomos sutarties šalių deleguotų atstovų turėjo būti suformuota viešojo pirkimo komisija ir paskelbtas pirkimas, skirtas parinkti techninį ekspertą, tačiau vietoje to, prieš pat paskelbiant konkursą, savivaldybė nutarė iš esmės pakeisti procedūras. Tokie veiksmai griauna derybų procesą, užkerta kelią konstruktyviam darbui ir verčia sunerimti. Nesuprasdami savivaldybės motyvų, kviečiame sudaryti šilumos ūkio nuomos sutartyje numatytą ginčų sprendimo grupę“, - teigė „Vilniaus energijos“ prezidentas Linas Samuolis.

Nors pati savivaldybės įmonė „Vilniaus šilumos tinklai“ ne kartą tvirtino ir nurodė, kad nuomos sutarties šalių įgaliota perkančioji organizacija turi būti „Vilniaus energija“, sausio 29 dieną atsiųstame rašte savivaldybė pareikalavo, kad šios pareigos tektų savivaldybei.

„Tikimės, kad ginčų sprendimo grupė bus sudaryta kaip galima greičiau, jos darbo metu išaiškės tikrieji savivaldybės veiksmų motyvai ir bus išspręsti kilę klausimai. Prieš pat paskelbiant konkursą staiga radikaliai pakeista savivaldybės pozicija jau dabar verčia mus atsilikti nuo nuomos sutartyje numatytų šilumos ūkio įrengimų perdavimo darbų grafiko“, - konstatavo L. Samuolis.  

Nuomos sutartyje numatyta, kad ekspertą techniniam šilumos ūkio įrenginių įvertinimui būtina parinkti likus metams iki sutarties pabaigos – iki šių metų balandžio 1 dienos. Tam iki vasario 1 dienos buvo būtina iš visų nuomos sutarties šalių atstovų suformuoti pirkimo komisiją, kuri suderintų bei paskelbtų pirkimo sąlygas ir pagal visus viešųjų pirkimų reikalavimus išrinktų konkurso laimėtoją.

„Iš esmės visi paruošiamieji darbai konkursui paskelbti, bendromis „Vilniaus energijos“ ir savivaldybės įmonės „Vilniaus šilumos tinklai“ jėgomis, jau buvo atlikti, tačiau savivaldybė netikėtai šį įdirbį nubraukė. Tai verčia abejoti savivaldybės veiksmų geranoriškumu“, - teigė L. Samuolis.

 Pranešimas spaudai Pranešimas spaudai (46.00 KB)

 

Daugiau informacijos:

Nerijus Mikalajūnas,

„Vilniaus energijos“ atstovas spaudai, + 370 685 20513,

nerijus.mikalajunas@vilniausenergija.lt

Grįžti į naujienų sąrašą