Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

„Veolia“ tarptautiniam arbitražui pateikė ieškinį prieš Lietuvą

2016-01-27

Prancūzijos „Veolia“ grupė, pasaulinė tvaraus resursų valdymo lyderė, sausio 26 dieną pateikė prašymą tarptautiniam investicinių ginčų arbitražui (ICSID) Vašingtone dėl investicinio ginčo prieš Lietuvos Respubliką nagrinėjimo. „Veolia“ reikalauja atlyginti žalą, patirtą dėl nesąžiningo Lietuvos elgesio ir kompanijos investicijų Lietuvoje nusavinimo. Beveik 20 metų Lietuvoje dirbanti „Veolia“ yra tarp pagrindinių užsienio investuotojų ir didžiausia Prancūzijos investuotoja šalyje

Kreipimosi į tarptautinį arbitražą pagrindas - Lietuvos nenoras kompensuoti reikšmingus nuostolius, kuriuos „Veolia" valdomos antrinės įmonės „Vilniaus energija" ir „Litesko" patyrė įsigaliojus nesąžiningiems ir diskriminuojantiems teisės aktų pakeitimams ir veiklos reguliavimo sprendimams. „Veolia" tarptautiniam arbitražui taip pat nurodė, kad politinių tikslų vedina Lietuva tęsia prieš bendroves nukreiptą persekiojimo kampaniją. Patirta „Veolia" žala pirminiais vertinimais gali siekti daugiau nei 100 milijonų eurų.

Plačiau apie tai skaitykite pranešime spaudai „Veolia“ tarptautiniam arbitražui pateikė ieškinį prieš Lietuvą
Informacija apie ICSID 
Informacija apie ICSID (13.97 KB)
Informacija apie advokatų kontorą „Sidley Austin LLP“ Informacija apie advokatų kontorą „Sidley Austin LLP“ (57.50 KB)
Veolia“ viceprezidentės Centrinei ir Rytų Europai Malika Genduri (Malika Ghendouri) pagrindinės tezės Veolia“ viceprezidentės Centrinei ir Rytų Europai Malika Genduri (Malika Ghendouri) pagrindinės tezės (28.61 KB)

 

Kontaktai:
Nerijus Mikalajūnas,
„Veolia Lietuva", „Vilniaus energijos" atstovas spaudai,
+ 370 685 20513,
nerijus.mikalajunas@veolia.com
 

 

Grįžti į naujienų sąrašą