Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Detaliai reguliuojamo Lietuvos šilumos ūkio raida

2016-01-14

Lietuvoje, kaip niekur kitur, detaliai reglamentuojamas centralizuotas šilumos tiekimas (CŠT). Didžiulis su šia veikla susijusių teisės ir norminių aktų kiekis nuolat pasipildo įvairiomis pataisomis, pakeitimais ir vis žadama vėl pradėti naujas reformas. Dėl to atsiranda įvairių prieštaravimų, kartais alogizmų.

Nusivylus reguliavimu, siūloma įvesti konkurenciją (jei ne visur, tai bent viename mieste) arba, priešingai, jos atsisakyti. Tokioje situacijoje geriau suvoki gilius liaudies išminties klodus, pavyzdžiui: „Iš didelio rašto išėjo iš krašto", „Nemesk kelio dėl takelio" arba „Kaip šauksi, taip ir atsilieps". Kartais atrodo, kad keli susėdę valdininkai geriausiai žino, ką daryti, o teorija, tarptautinė praktika, sukaupta patirtis, priežastinių ryšių nustatymas, sąnaudų ir naudos analizė - tai tik tuščios sąvokos, reikalingos gal tik mokslininkams ar studentams.

Plačiau apie tai skaitykite KTU Šilumos ir atomo energetikos katedros docento dr. Valdo Lukoševičiaus straipsnyje DETALIAI REGULIUOJAMO LIETUVOS ŠILUMOS ŪKIO RAIDA (484.85 KB)

Grįžti į naujienų sąrašą