Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos pranešimas spaudai "LŠTA: dujų kainos vėl šovė į viršų"

2014-10-07

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) praneša, kad šalies šilumos tiekimo įmonės dujas vėl perka didesnėmis kainomis, nei tai darė vasarą. Dujų brangimo priežastis – augantis JAV dolerio kursas euro atžvilgiu. Antro pagal naudojimą – vietinio biokuro kainos išlieka stabiliai žemomis.

„Artėjant šildymo sezonui augančios dujų kainos vėl verčia nerimauti. Šių metų birželį šilumininkai už dujas mokėjo 1471 Lt/tne (tona naftos ekvivalento, be PVM, su transportavimo mokesčiu), šį rugsėjį kainos pašoko iki 1561 Lt/tne. Euro atžvilgiu vis brangstantis doleris ir toliau brangins dujas, o tai neigiamai atsilieps tų miestų, kurių šildymui naudojamos dujos, šilumos kainoms", - teigė LŠTA prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Anot jo biokurą naudojantys miestai pagrindo nerimauti neturi - vietinis kuras ne tik išlieka pigiu, bet, lyginant su vasaros mėnesiais, net šiek tiek pinga. Birželį kainavęs 556 Lt/tne, rugsėjį biokuras šilumininkams kainavo beveik trigubai pigiau, nei dujos - 550 Lt/tne.

„Gera žinia, kad brangstančio dolerio poveikį dujų kainoms kiek amortizuos pinganti nafta, bet jos poveikis pasijus gerokai vėliau - po kelių mėnesių. Deja tie keli mėnesiai, kai jausime vien brangstančio dolerio auginamos dujų kainos poveikį, sutaps su šildymo sezonu", - sakė V. Stasiūnas.

Šilumos tiekėjų vertinimu vienintelis būdas patikimai mažinti išlaidas šildymui naudojamam kurui - o tuo pačiu ir šildymo kainas - dujų atsisakymas ir visuotinis perėjimas prie vietinio biokuro.

Dujų ir biokuro kainų kaitos lentelę galite rasti: http://lsta.lt/lt/pages/apie-silumos-uki/kuro-kainos

LŠTA pranešimas spaudai  "LŠTA: dujų kainos vėl šovė į viršų"

 

Grįžti į naujienų sąrašą