Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Naujienos
2018-07-17
LŠTA vadovai susitiko su VMU direktoriumi
Siekdami išsiaiškinti Valstybinių miškų urėdijos vaidmenį bei planus biokuro rinkoje, LŠTA tarybos pirmininkas Mantas Burokas ir asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius liepos 16 d. susitiko su VMU direktoriumi Mariumi Pulkauninku.
2018-07-17
Jaunystėje pro langą matytas vaizdas sėkmingam verslininkui pasufleravo studijų kryptį
Šilumos energetikos ir technologijų mokslai jaunuoliams gali atverti plačias galimybes ne vien Lietuvoje, bet ir tarptautinėje rinkoje, įsitikinęs Remigijus Baltrušaitis, įmonės AXIOMA vadovas. Anot jo, šilumos pramonė – visuomet reikalinga, o joje veikiančioms įmonėms visuomet reikia jaunų profesionalų, juolab dabar, kai šilumos srityje verslas ir valstybė vykdo vis ambicingesnius projektus.
2018-07-16
Šilumos technologijų studijos tapo tramplynu į sėkmingą verslą
Mokykloje apie medicinos studijas svajojęs Virginijus Ramanauskas nesitikėjo, kad gyvenimas jį nublokš visiškai kita kryptimi – į Kauno technologijos universiteto šilumos ir energetikos technologijų specialybę. Dabar „Enerstena“ įmonių grupei, užsiimančiai šiluminės energijos sistemų kūrimu, gamyba ir pritaikymu, vadovaujantis V. Ramanauskas teigia, kad tokio savo pasirinkimo visiškai nesigaili.
2018-07-12
Kviečiame abiturientus rinktis inžinieriaus-šilumininko specialybę
Kauno technologijos universitetas (KTU) abiturientams ieškantiems studijų, susijusių su šilumos gamybos energetika, siūlo rinktis Šilumos energetikos ir technologijų bakalaro bei Termoinžinerijos magistrantūros studijų programas. Baigę šias studijas, gali dirbti šilumos gamybos ir tiekimo įmonėse, pramonės įmonių šilumos ir šalčio ūkiuose, šiluminių įrenginių gamybos , montavimo ir tiekimo bendrovėse, projektavimo įmonėse, valstybinėse institucijose, mokslo įstaigose.
2018-07-11
LŠTA pranešimas "Šilumos tiekimo įmonių finansinis pajėgumas"
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), atlikusi šilumos tiekimo įmonių finansinio pajėgumo vertinimą, nustatė normatyvinio finansinio pajėgumo rodiklio žemutinę reikšmę 2017 metams – 1,66. Pažymėtina, kad ši riba, atspindinti šilumos tiekimo įmonės finansines galimybes tiekti vartotojams nepertraukiamas ir kokybiškas paslaugas, 2016 metais buvo aukštesnė - 1,97. Tačiau net ir pažeminus finansinio gyvybingumo ribą, kelios mažosios įmonės netenkina finansinio stabilumo reikalavimų ir joms gali kilti realių problemų apsirūpinti kuru ir kitais ištekliais, būtinais šilumos gamybai užtikrinti. Kelios kitos šilumos tiekimo įmonės taip pat vos „peržengia“ finansinio pajėgumo ribą. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) seka susidariusią situaciją bei nagrinėja jos priežastis ir pateikia preliminarų apibendrintą komentarą.
2018-07-10
LŠTA vadovai susitiko su Valstybinių miškų urėdijos Varėnos padalinio atstovais
Š.m. liepos 9 d. LŠTA tarybos pirmininkas Mantas Burokas ir prezidentas Valdas Lukoševičius lankėsi Valstybinių miškų urėdijos Varėnos padalinyje, kur aiškinosi priežastis ir aptarė galimybes valstybiniams miškininkams aktyviau įsitraukti į biokuro ruošimą, kas tikėtina stabilizuotų šiuo metu didėjančių biokuro įsigyjimo kainų lygį Lietuvos rinkoje.
2018-07-05
LŠTA atstovai lankėsi Ignalinos šilumos tinkluose
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) atstovai liepos 4 d. lankėsi bendrovėje „Ignalinos šilumos tinklai”
2018-07-02
Diskusija „Ilgalaikio SGD tiekimo užtikrinimas: koks geriausias sprendinys valstybei ir verslui?“
2018 m. lepos 2 d., pirmadienį, 11 val. LR Seimo Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) Seimo Energetikos komisija kartu su Energetikos ministerija organizavo diskusiją „Ilgalaikio SGD tiekimo užtikrinimas: koks geriausias sprendinys valstybei ir verslui?“.
2018-06-29
Nauji LŠTA nariai
2018 metais Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos gretas papildė 4 nauji nariai.
2018-06-28
Būsimų šilumos supirkimo tvarkos pokyčių rezultatus turėtų įvertinti ekspertai
Vasarą centralizuotai tiekiamos šilumos kaina tampa ne tokia aktuali diskusijoms, kaip žiemą. Vasarą, įtakojama kuro kainų kritimo, šilumos kaina sumažėja, be to, nebereikia mokėti už šildymą, lieka tik mokėjimai už suvartotą karštą vandenį bei cirkuliaciją, kur ji yra.
2018-06-14
LŠTA: hidrauliniai šilumos tinklų bandymai: kas tai ir kodėl?
Kiekvienais metais centralizuoto šilumos tiekimo (CŠT) įmonės keičia tam tikrą dalį susidėvėjusių šilumos trasų. Tam jos turi laiko nuo šildymo sezono pabaigos iki naujo pradžios. Gana dažnai defektai vamzdynuose išryškėja būtent hidraulinių bandymų, skirtų šilumos trasų sandarumui ir tvirtumui patikrinti, metu. Nors ir sukelia vartotojams laikinų nepatogumų, nes jų metu netiekiamas karštas vanduo, tokie bandymai – būtini, siekiant identifikuoti prasčiausios būklės CŠT tinklus bei išvengti rimtesnių gedimų trasose šildymo sezono metu.
2018-06-07
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos diskusija seminaras „Reguliuojamųjų šilumos tiekimo įmonių finansinės- ekonominės aktualijos“
2018-06-07 Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija savo nariams organizavo diskusiją seminarą „Reguliuojamųjų šilumos tiekimo įmonių finansinės - ekonominės aktualijos“.
2018-05-30
Tvarios Švedijos ir Danijos daugiabučių renovacijos rezultatų pristatymas Kaune
2018 m. gegužės 23 d. Lietuvos energetikos institutas kartu su partneriais iš Danijos, Švedijos, Prancūzijos ir Austrijos organizavo ES 7-osios bendrosios programos projekto READY (Išteklius efektyviai naudojantys miestai, įgyvendinantys pažangius išmanaus miesto sprendimus)darbinį seminarą, kurio metu buvo pristatyti projekto rezultatai.
2018-05-30
LŠTA informacija apie 2018-05-22 Estijos šilumininkų konferenciją
Šių metų gegužės 22 dieną Taline Estijos šilumininkai organizavo savo metinę konferenciją „Efektyvus centralizuotas šildymas ir vėsinimas“. Konferencijos darbe dalyvavo ne tik Estijos šilumos tiekimo įmonių atstovai, bet ir svečiai iš Danijos, Suomijos ir Lietuvos (LŠTA prezidentas V. Lukoševičius).
2018-05-30
Euroheat&Power atstovai lankėsi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijoje
Š.m. gegužės 23 d. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijoje lankėsi tarptautinės šilumininkų asociacijos Euroheat&Power vadovaujantis direktorius Paul Voss ir lobistas Simas Gerdvila. Susitikimo metu svečiai susipažino su naujuoju asociacijos prezidentu Valdu Lukoševičiumi ir Tarybos pirmininku Mantu Buroku. Buvo aptartos Lietuvos CŠT sektoriaus aktualijos, bei Euroheat&Power galimybės ir pagalba, sprendžiant susikaupusias problemas. Vyko diskusija apie šiuo metu Europos Komisijoje ir Parlamente svarstomus aktualius ES teisės aktų projektus.
2018-05-29
Straipsniai apie daugiabučių namų renovacijos naudą
VŠĮ Būsto energijos taupymo agentūros užsakymu parengti straipsniai spaudoje
2018-05-25
Vyko hidraulinių skaičiavimų ir GIS praktiniai mokymai
Šių metų gegužės 10 ir 17 dienomis Kauno mokslų ir technologijų parke vyko "Hidraulinių skaičiavimų ir integravimo su GIS sistema praktiniai mokymai inžinieriams". Mokymus organizavo UAB Energy Advice. Renginyje dalyvavo ir LŠTA narių UAB „Tauragės šilumos tinklų“ bei UAB "Kaišiadorių šiluma" atstovai.
2018-05-23
PET Lietuvos komitetas išrinko naują Tarybos narį
2018 m. gegužės 23 d. įvyko Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto susirinkimas.
2018-05-21
UBIS projekte - simbiozės praktikos pavyzdžiai
2018 m. balandžio mėn. UBIS (angl. Urban Baltic Industrial Symbiosis ) projekto dalyviai lankėsi Švedijoje ir apžiūrėjo gerosios praktikos pavyzdžius, kur vienos įmonės atliekos ar šalutinis produktas tampa kitos įmonės gamybos žaliava. Buvo pateikta daug pavyzdžių, kai kitų įmonių gamybos procesų metu išsiskirianti šilumos energija tiekiama į aplinkinių gyvenviečių centrinio šildymo tinklus
2018-05-17
LR aplinkos ministerijos pranešimas „Kaip spręsti klimato kaitos problemas – rekomendacijos Lietuvai“
Gegužės 29 d. Vilniuje, Šiaurės ministrų tarybos biure (Didžioji g. 5), bus pristatyta šios Tarybos iniciatyva parengta studija, skirta įvertinti Šiaurės šalyse taikomas klimato kaitos mažinimo priemones ir pateikti rekomendacijas Lietuvai. Norintieji dalyvauti šiame renginyje, kuris vyks tik anglų kalba, turėtų užsiregistruoti iki gegužės 21 d.

Puslapiai: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... Paskutinis