Nacionalinė šilumos energetikos technologijų platforma

Euroheat & Power

EFIEES

World Energy Council

Naujienos
2018-09-21
AB "Kauno energija" pranešimas "Kaune ir Jurbarke daugiau, nei 67 proc. pastatų parengti šildymo sezonui"
Kaunui ir Jurbarkui šilumą tiekianti bendrovė „Kauno energija“ informuoja, kad šiuose miestuose iki rugsėjo 21 d. šildymo sezonui parengta daugiau, nei 67 proc. pastatų. AB „Kauno energija“ Kontrolės skyriaus vadovas Tomas Janušas sako, kad tai – iki šiol geriausias rezultatas per visą istoriją (kuomet už parengties aktus tapo atsakingi pastatų savininkai ar administratoriai). Pasak jo, anksčiau, iki šio laiko būdavo parengiama tik apie 20 proc. pastatų.
2018-09-20
AB "Kauno energija" pranešiams spaudai "Uždirbta investicijų grąža AB „Kauno energija“ dalinsis su vartotojais"
Š. m. rugsėjo 13 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau – Komisija) nustatė AB „Kauno energija“ bazinę šilumos kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 4,17 ct/kWh (be PVM), t. y. 8,3 proc. mažesnę, palyginus su dabar galiojančia (4,55 ct/kWh be PVM).
2018-09-19
LIŠTIA organizuojami kvalifikacijos tobulinimo kursai
Lietuvos Šiluminės Technikos Inžinierių Asociacija organizuoja kvalifikacijos tobulinimo kursus, kurie įvyks 2018 m. rugsėjo 26 – 28 dienomis.
2018-09-14
Šilumos kainos biurokratijos ir populizmo pinklėse
Lakoniškas „valdiškas“ pranešimas: š. m. rugsėjo 13 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau – Komisija) nustatė AB „Kauno energija“ bazinę šilumos kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 4,17 ct/kWh (be PVM), t. y. 8,3 proc. mažesnę, palyginus su dabar galiojančia (4,55 ct/kWh be PVM).
2018-09-11
Centralizuoto šilumos tiekimo tendencijos Danijoje
Vykdant Šiaurės – Baltijos šalių mobilumo programos projektą „DALIJIMASIS GEROSIOS PRAKTIKOS PAVYZDŽIAIS IR PATIRTIMI KOMPLEKSINIUOSE ENERGINIO EFEKTYVUMO DIDINIMO IR ŽEMŲ TEMPERATŪRŲ ŠILUMOS TIEKIMO PROJEKTUOSE“ rugsėjo 4-6 dienomis Danijoje lankėsi Lietuvos delegacija, kurios sudėtyje buvo Energetikos viceministras V.Macevičius, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius V.Serbenta, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas V.Lukoševičius, UAB Ignalinos šilumos tinklai direktorius M.Lapėnas ir kitų įstaigų atstovai. Domėtasi naujovėmis ir gera praktika Danijos šilumos ūkyje, ypač Lietuvai labai aktualiais klausimais, pradedant reguliavimu bei kainodara ir baigiant naujausiomis technologijomis.
2018-09-10
AB „Panevėžio energija“ praeitis, dabartis ir ateitis
Šiais metais sukanka 55 metai nuo centralizuoto šilumos tiekimo Panevėžyje pradžios. 1963 m. įsteigta Panevėžio rajoninių katilinių ir šiluminių tinklų įmonė, vėliau tapusi Panevėžio šiluminiais tinklais, o šiuo metu esanti AB „Panevėžio energija“ toliau tęsia pradėtą veiklą – gamina ir tiekia šilumą vartotojams.
2018-09-06
DAUGIABUČIŲ RENOVACIJOS KOKYBEI GERINTI – NAUJA METODINĖ PRIEMONĖ
Valstybinę daugiabučių atnaujinimo programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su ekspertais, parengė metodinę priemonę – pastatams modernizuoti skirtą tipinių detalių, priemonių ir techninių sprendinių katalogą. Jis naudingas projektuotojams, rangovams, eksploatuotojams, administratoriams ir kitiems renovacijos proceso dalyviams.
2018-08-31
Surengtas seminaras "Centralizuoto šilumos tiekimo patikimumo ir kokybės aktualijos"
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA), bendradarbiaudama su Valstybine energetikos inspekcija, š.m. rugpjūčio 30 d. (ketvirtadienį), prieš prasidedant 2018-2019 m. šildymo sezonui, savo nariams organizavo seminarą „Centralizuoto šilumos tiekimo patikimumo ir kokybės aktualijos“. Simboliška tai, kad techninių klausimų aptarimui buvo pasirinktas Lietuvos energetikos muziejus, kurio dalininkais yra ir LŠTA.
2018-08-20
ŠILUMOS TIEKIMO BENDROVIŲ 2017 METŲ ŪKINĖS VEIKLOS APŽVALGA
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija parengė statistinį leidinį "ŠILUMOS TIEKIMO BENDROVIŲ 2017 METŲ ŪKINĖS VEIKLOS APŽVALGA".
2018-08-07
INFORMACIJA DĖL ŠILDYMO SEZONO PRADŽIĄ REGLAMENTUOJANČIŲ TEISĖS AKTŲ NUOSTATŲ TAIKYMO
Artėjant 2018-2019 m. šildymo sezonui ir siekiant išvengti nesklandumų paleidžiant pastatų, prijungtų prie centralizuotų šilumos tiekimo sistemų, šildymo sistemas, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija primena apie žemiau išvardintus teisės aktus, kurie reglamentuoja šilumos tiekėjų, pastatų savininkų ir šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų teises ir pareigas:
2018-08-02
www.15min.lt publikuojamas aktualus straipsnis "Šilumininkai panikuoja: nebeliko biokuro – šildymas rudenį brangs ketvirtadaliu"
Žiemai besiruošiantys miestų šilumos gamintojai ėmė skambinti pavojaus varpais – net ir šiam laikotarpiui jau trūksta biokuro, jis 40 procentų brangesnis, o kas tuomet bus žiemą. Jei tendencijos nepasikeis, šilumos kaina atskiruose miestuose didės 20–30 procentų, o jei biokuras toliau brangs, situacija bus dar blogesnė.
2018-08-01
VĮ "Visagino energija" tapo LŠTA nariu
Nuo 2018-08-01 d. į Lietuvos šilumos tiekėjų asociaciją priimta VĮ "Visagino energija"
2018-07-31
AB „Kauno energija“ pranešimas. Prieš šildymo sezoną būtina parengti šilumos ir karšto vandens įrenginius pastatuose
Artėjant 2018–2019 m. šildymo sezonui, AB „Kauno energija“ primena apie būtinumą tinkamai parengti pastatų, prijungtų prie centralizuotų šilumos tiekimo sistemų, šildymo sistemas.
2018-07-30
Užuojauta Lietuvos energetikos juodadarbiams
Nepriklausomybės laikotarpiu Lietuvos energetikoje beveik visi dideli projektai ir vykę procesai buvo lydimi didesnių ar mažesnių skandalų. Nacionalinės valdžios įstaigos koncentruoja įtaką energetikoje, operuoja milijoninėmis lėšomis, daro sprendimus, kurių vertė milijardai eurų, tarpais didžiuojasi pasiekimais, dalijasi medalius ir premijas. Bet jeigu paaiškėja, kad ne viskas taip gerai – tai kalti „iešmininkai“ – pačios energetikos įmonės, jų vadovai ir specialistai. Tuomet prasideda kaltų ieškojimai, „galvų kapojimai“, kaltinimai monopolizmu ir dalijami kitokie „epitetai“. Kai daromi esminiai sprendimai, patarimų dažniausiai nereikia, o kai „srėbti pasekmes“, tada ieškoma, su kuo jas pasidalinti. Labai paprasta, tačiau nevisai garbinga.
2018-07-17
LŠTA vadovai susitiko su VMU direktoriumi
Siekdami išsiaiškinti Valstybinių miškų urėdijos vaidmenį bei planus biokuro rinkoje, LŠTA tarybos pirmininkas Mantas Burokas ir asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius liepos 16 d. susitiko su VMU direktoriumi Mariumi Pulkauninku.
2018-07-17
Jaunystėje pro langą matytas vaizdas sėkmingam verslininkui pasufleravo studijų kryptį
Šilumos energetikos ir technologijų mokslai jaunuoliams gali atverti plačias galimybes ne vien Lietuvoje, bet ir tarptautinėje rinkoje, įsitikinęs Remigijus Baltrušaitis, įmonės AXIOMA vadovas. Anot jo, šilumos pramonė – visuomet reikalinga, o joje veikiančioms įmonėms visuomet reikia jaunų profesionalų, juolab dabar, kai šilumos srityje verslas ir valstybė vykdo vis ambicingesnius projektus.
2018-07-16
Šilumos technologijų studijos tapo tramplynu į sėkmingą verslą
Mokykloje apie medicinos studijas svajojęs Virginijus Ramanauskas nesitikėjo, kad gyvenimas jį nublokš visiškai kita kryptimi – į Kauno technologijos universiteto šilumos ir energetikos technologijų specialybę. Dabar „Enerstena“ įmonių grupei, užsiimančiai šiluminės energijos sistemų kūrimu, gamyba ir pritaikymu, vadovaujantis V. Ramanauskas teigia, kad tokio savo pasirinkimo visiškai nesigaili.
2018-07-12
Kviečiame abiturientus rinktis inžinieriaus-šilumininko specialybę
Kauno technologijos universitetas (KTU) abiturientams ieškantiems studijų, susijusių su šilumos gamybos energetika, siūlo rinktis Šilumos energetikos ir technologijų bakalaro bei Termoinžinerijos magistrantūros studijų programas. Baigę šias studijas, gali dirbti šilumos gamybos ir tiekimo įmonėse, pramonės įmonių šilumos ir šalčio ūkiuose, šiluminių įrenginių gamybos , montavimo ir tiekimo bendrovėse, projektavimo įmonėse, valstybinėse institucijose, mokslo įstaigose.
2018-07-11
LŠTA pranešimas "Šilumos tiekimo įmonių finansinis pajėgumas"
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), atlikusi šilumos tiekimo įmonių finansinio pajėgumo vertinimą, nustatė normatyvinio finansinio pajėgumo rodiklio žemutinę reikšmę 2017 metams – 1,66. Pažymėtina, kad ši riba, atspindinti šilumos tiekimo įmonės finansines galimybes tiekti vartotojams nepertraukiamas ir kokybiškas paslaugas, 2016 metais buvo aukštesnė - 1,97. Tačiau net ir pažeminus finansinio gyvybingumo ribą, kelios mažosios įmonės netenkina finansinio stabilumo reikalavimų ir joms gali kilti realių problemų apsirūpinti kuru ir kitais ištekliais, būtinais šilumos gamybai užtikrinti. Kelios kitos šilumos tiekimo įmonės taip pat vos „peržengia“ finansinio pajėgumo ribą. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija (LŠTA) seka susidariusią situaciją bei nagrinėja jos priežastis ir pateikia preliminarų apibendrintą komentarą.
2018-07-10
LŠTA vadovai susitiko su Valstybinių miškų urėdijos Varėnos padalinio atstovais
Š.m. liepos 9 d. LŠTA tarybos pirmininkas Mantas Burokas ir prezidentas Valdas Lukoševičius lankėsi Valstybinių miškų urėdijos Varėnos padalinyje, kur aiškinosi priežastis ir aptarė galimybes valstybiniams miškininkams aktyviau įsitraukti į biokuro ruošimą, kas tikėtina stabilizuotų šiuo metu didėjančių biokuro įsigyjimo kainų lygį Lietuvos rinkoje.

Puslapiai: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... Paskutinis